- Large 10 millimeter speaker driver
- Frequency response 20-20kHz
- Cable length 1.2 meter
- Plug type 3.5 millimeter
- Includes 3 different size silicone ear gels
Technical Details
| Brand | Skullcandy |
| Model | S2DUDZ-003 |
| Model Year | 2013 |
| Item Weight | 91 g |
| Product Dimensions | 2.5 x 2.5 x 3.8 cm |
| Item model number | S2DUDZ-003 |
| Additional Features | in-ear |
| Colour Screen | No |
| Microphone Form Factor | without microphone |
| Headphones Technology | Music |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Connector Type | wired-3.5mm single pin |
| Has Auto Focus | No |
| Includes Rechargable Battery | No |
| Includes AC Adapter | No |
| Includes Remote | No |
| Programmable Buttons | No |
Skullcandy JIB S2DUDZ-003 In-Ear Headphone
₹250.00Price
