- Input Connection: 3.5 mm
- Two sizes of silicone gel earbud sleeves for a perfect fit
- In-ear design allows for passive noise isolation
Technical Details
| Brand | Skullcandy |
| Model | S2IKDZ058 |
| Model Year | 2012 |
| Item Weight | 91 g |
| Product Dimensions | 13 x 6.6 x 3.3 cm |
| Item model number | S2IKDZ058 |
| Additional Features | in-ear |
| Microphone Form Factor | Without Microphone |
| Headphones Technology | Music, Noise Isolation, Fashion |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Connector Type | wired-3.5mm single pin |
| Contains Liquid Contents | No |
| Includes Rechargable Battery | No |
| Includes AC Adapter | No |
Skullcandy S2IKDZ-058 Ink'd 2 In-Ear Headphone
₹600.00Price
