- Lightweight clip-on headphones for active lifestyles
- Loop hanger for secure fitting
- Water-resistant design prevents sweat from leaking in1
- 13.5 mm high sensitivity drivers for premium sound
- Angled earbud structure for stable fitting
Technical Details
| Brand | Sony |
| Model | MDR-AS200 |
| Item Weight | 91 g |
| Product Dimensions | 17.8 x 2.1 x 1.2 cm |
| Item model number | MDR-AS200 |
| Additional Features | Clip-on |
| Microphone Form Factor | without microphone |
| Microphone Technology | without microphone |
| Headphones Form Factor | Lightweight |
| Batteries Included | No |
| Connector Type | wired-3.5mm single pin |
Sony MDR-AS200 Clip On Active Sport Lightweight Angled Earbud Headphones
₹350.00Price
